Search > {% fnstr %}

Sorry, no more results found...
Searching...

E-mail Hesap Açma ve Kota Ayarları

| witamin

  • Alan adına ait cpanelden giriş yaparak, email başlığı altındaki email accounts kısmından işlem yapabilirsiniz.Ayrıca yeni bir email hesabı açmak, varolanı silmek, şifre oluşturmak ve şifre değiştirmek gibi işlemleride yapabilirsiniz.

Mail kotanızı kontrol etmek için cpanelden giriş yaparak, "email" başlığı altındaki "email accounts" kısmından görebilirsiniz. "İmap" olan hesaplar genelde kota sorunu yaşamaktadır. Mümkün olduğunca "POP3" olarak hesapları kullanmaya dikkat edelim.

  • Birde size mail kotanız dolduğuna dair bir mesaj gelip, ancak "Cpanelden" kontrol ettiğinizde kotanızda yer olduğu gördüğünüz zaman bilin ki hesabınızda yönlendirme yapılmıştır. (Yönlendirme olup olmadığını görmek için "Cpanel" bölümünden "Email" başlığı altında "Email Routing" bölümünden kontrol edebilirsiniz) Bu sizin tarafınızdan yapılıp ve unutulmuş bir yöneldirmede olabilir veya virüs vb. casus yazılımlarla mail şifreniz yada cpanel şifreniz yabancı kişilerce ele geçirilip mailinizi yönlendirip takip altına almış olabilirler. Böyle bir durumla karşılaştığınız vakit önce yönlendirilen adres veya adresleri kontrol edin eğer ki tanımadığınız adreslerse öncelikli olarak ivedilikle yönlendirmeleri silin. Daha sonrasında ise sırasıyla cpanel şifrenizi ve daha sonrada maillerin şifrelerini güvenliği yüksek seviyede olan karışık atamalar yapın. Tabiki bunlarla birlikte makinalarda virüs taraması yapıp kullandığınız aletlerin sistemsel olarak temiz olmasına dikkat edin.

  • Bu durumu örnekleyecek olursak;

destek@abcd.net olan bir mail adresimiz var ve info@efgh.net mail atmak istiyorum yada o adresten mail alıyorum. Mail gönderimi yada alımı sonrasında mail kotanız dolu diye bir uyarı maili alıyorum ve adres olarakta destek@abcd.net adresinizin mail kotası dolmuştur diye dönüş almak gibi bir durumla karşılaşırsanız, bilin ki bu yönlendirmeden kaynaklanmaktadır.


qutuphane © 2023